Něco o mně

V současné době se snažím pracovat jako docent na katedře krajinného managementu ZF JU. Do roku 2008 jsem současně pracoval jako odborný pracovník v obecně prospěšné společnosti ENKI v Třeboni. Jsem členem České botanické společnosti, The International Society for Agricultural Meteorology a České společnosti pro ekologii. V odborném pohledu se zabývám krajinnou ekologií, fyziologickou ekologií rostlin se zaměřením na energetické toky v porostech a ekosystémech a mikroklimatologií porostů a dálkovým průzkumem Země.

 

VZDĚLÁNÍ:

 

1993: základka

1997: maturita—Střední zemědělská škola v Českých Budějovicích—výsadba a údržba veřejné zeleně

2003: Ing.—Zemědělská fakulta JU v Českých Budějovicích—DP: Autekologie polykormonů Salix cinerea L. v nivě pramenné oblasti Horského potoka

2008: Ph.D.—Zemědělská fakulta JU v Českých Budějovicích—DP: Úloha vegetace v kulturní krajině ve vztahu k disipaci sluneční energie

2014: doc. – Zemědělská fakulta JU v Českých Budějovicích*

*Jsem jasným produktem vědeckého imbreedingu, ale neberu to tak:-)

 

STÁŽE a odborná praxe

2002-2004—Mapovatel biotpů pro soustavu NATURA 2000

2003/2004—Přírodovědná expedice do Kamerunu – studium vztahů mezi afromontánními druhy rostlin a jejich opylovači

2004—Odborné školení v In Situ Flux AB, Ockelbo, Švédsko

2005—Trinity College, Botany dep., University of Dublin. Experimentální stanovení toků energie a vody v travním porostu.

2005—Katedra fyziologie rostlin PřF UK – studium mikroskopické techniky a anatomie rostlin

2014 – University of Palermo. Využití DPZ.

One Response to Něco o mně

 1. Tomáš Hájek says:

  Nazdar Jakube,

  mám na tebe pár číselných dotazů, na které bys mohl vysypat přibližnou odpověď z rukávu, abys to nemusel hledat.

  Hledal jsem číslo takové průměrné hodnoty výparu z volné hladiny (u nás). Našel jsem hodnoty tak 1-4 mm/den v měsíčním průměru. Věděl bys, jaké je rozpětí extrémů, hlavně výpar za horkého slunného dne (vítr neřeším…)? A s tím souvisí hodnota evapotranspirace. Mě teď teda zajímá jen transpirace průduchy (připravuju si totiž přednášku na fuziologii rostlin). Ty jsem si našel, ale potřebuju to vztáhnout na porost, u kterého zas neznám LAI. Tys děláš asi na loukách – dokážeš říct nějaké číslo pro nějaký typ porostu, třeba jen tu louku? Chci studentům na číslech ukázat, že transpirace je překvapivě velká :-)

  Díky předem!

  Zdraví Tom

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *